Styrelse, Lerum Energi AB

Lerum Energis styrelse består av 5 ledamöter och 5 suppleanter samt arbetstagarrepresentanter. Dessa valdes på bolagsstämman för en period om 4 år. Senaste valet gjordes på bolagsstämman i april 2019.

Anna-Lena Holberg,
Ordförande

anna-lena.holberg@lerum.se

Klara Martinsson,
Vice ordförande
klara.martinsson@telia.com

Lars-Gunnar Gonnardsson,
Ledamot

larsgunnarg@telia.com

Peter Norling
Ledamot

Peter.Norling@lerum.se

Ingmar Rahm,
Ledamot

ingmar.rahm@telia.com

Per-Anders Tornås,
Suppleant

per-anders.tornas@telia.com

Marie Jungtell Åström,
Suppleant

Marie.Jungtell@lerum.se

Lars Åkeson,
Suppleant

akeson@mbox300.tele2.se

Lars Gustafsson,
Suppleant

lars.i.gustafsson@gmail.com

Pia Jäderklint,
Suppleant

Pia.Jaderklint@lerum.se

Arbetstagarrepresentanter i styrelsen

Peter Carlsson,
Ledamot
peter.carlsson@lerum.se

Kristoffer Petersson,
Suppleant

kristoffer.petersson@lerum.se